Už selský rozum vám řekne, že se dům bez kvalitní izolace neobjede, a to nejen v topné sezoně. Moderní materiály dokáží udržet příjemné klima v místnostech v zimě bez velkých tepelných ztrát a nákladů na vytápění, v létě oddálí prohřátí prostor od slunce. Izolace navíc upraví dopad hluku zvenčí. Současné nároky jsou mnohem dál a stav starších objektů nebo dříve používaných materiálů již nemůže vyhovět. Rozhodnout se pro rekonstrukci a zateplení je vždy krok správným směrem, ale veškeré práce i výběr materiálu je přeci jen vždy lepší přenechat odborné firmě. Proč?

Správné materiály i pracovní postup

Volba materiálu i způsob instalace závisí na mnoha faktorech. Nestačí objednat jakýsi univerzální produkt, kterým se vyplní podhledy nebo obvodové zdi. Izolace vždy kombinuje několik materiálů a dává tak možnost přesně využít jednotlivé výhody a vytěžit z nich maximum. Izolace navíc není jen ochranou před únikem tepla. Izolační vrstvy mohou zlepšit přirozenou cirkulaci vzduchu, mohou lépe odvádět vlhko z místností, zároveň bránit prostupu vlhka zvenčí. Špatná volba nebo instalace však může místnost „uzavřít“ a naopak podpoří rozvoj plísní a hub, nebo si časem vyžádá opravy.

Neméně důležitá je také správná úprava podkladu, nerovný podklad sníží efekt izolačních vrstev, nebo se pod izolací budou skrytě šířit plísně.

Lepší bydlení

Kvalitní izolace a profesionálně odvedená práce je rozhodně správnou investicí. Ušetříte nejen vlastní čas a energii, ale předejdete řadě komplikací. Firma Ekisys nabízí kompletní práce a odborné poradenství. Nechte si přiblížit časovou i finanční náročnost takového projektu a nechte si zhodnotit od nezávislého odborníka – v jakém stavu je váš dům nebo byt ve skutečnosti. Ekisys může doporučit dílčí úpravy nebo navrhnout kompletní rekonstrukci, vždy však můžete počítat s jistotou, že vložené finance se vám v dalších letech budou vracet formou úspor a samozřejmě ve formě většího komfortu a bezpečí. Konec konců, kvalitní izolace nejen šetří za vytápění, ale blokují rozvoj plísní, upravují vlhkost v místnostech a mohou izolovat i vliv radonu. Ekisys patří mezi dodavatele schválené pro čerpání dotace Zelená úsporám, a právě i ta vám může pomoci k lepšímu a kvalitnějšímu bydlení s minimální finanční zátěží.