Ploché střechy jsou velkou výhodou. Otevírají prostor pod střechou, nelimitují vybavení nábytkem skoseným podhledem, dovolují komfortní pochůzku a nechávají tak plně využít skutečně každý interiér k pohodlnému bydlení. Díky moderním materiálům navíc pomáhají snížit tepelné ztráty i hluk zvenčí.

Ušetřete za vytápění

Hlavním úkolem izolační vrstvy je zabránit tepelným únikům. Střecha je vždy obrovskou plochou, která při špatné volbě izolačních vrstev odvádí velkou část tepla z interiéru pryč. Topení se v sezoně citelně prodraží, a navíc málokdy dosáhnete skutečně komfortní teploty. Zateplení střech však může vytvořit dokonalou zábranu a pomůže ušetřit energie i peníze.

Příjemné klima i v horkém létě

Zateplení střechy bude skvěle fungovat i v létě. Zatímco horké slunce rozpálí plochu střechy, izolační vrstva bude bránit kumulaci tepla a nebude sálavý žár předávat dál do místnosti. Zateplení vám tak nahradí klimatizaci. Podkrovní místnosti využijete k celoročnímu a opravdu pohodlnému bydlení bez tepelných a akustických mostů.

Bezpečí pro vás i vaši rodinu

Další výhodou je také funkční cirkulace vzduchu. Zateplení střechy zohledňuje i propustnost pro páry hromaděné uvnitř. Starší domy často trpí na rozvoj plísně nebo hub zejména v chladných rozích nebo namáhaných místech těsně pod střechou. Zateplení odbourává i tuto nepříjemnou komplikaci. Zateplení má pak navíc ještě jednu bonusovou výhodu, recyklovatelné tepelněizolační materiály jsou vysoce odolné vůči ohni. Tedy při pohledu na vážné riziko, i v tomto ohledu může zateplení střechy snížit výrazné poškození stavby nebo rozvoj ohniska požáru dál.

Zateplení střechy je tedy rychle vratnou investicí. Moderní materiály a správný technologický postup vám může ušetřit náklady na vytápění. Navíc přidá celoročně příjemné klima a minimalizuje rizika rozvoje plísně nebo hub z hromadící se vlhkosti.