Zateplení fasády domů je krokem k úspoře nákladů za energie. Také zvyšuje atraktivitu vašeho bydlení a přímou úměrou zhodnocuje cenu celé nemovitosti. Počáteční zmatek, obrovské balíky materiálu a stavební ruch vás nemusí odradit. Benefity, které z dočasného nepohodlí získáte jsou mnohonásobné.

Ušetřete až polovinu nákladů za vytápění

Hlavním cílem je ušetřit náklady. Starší zástavba často nevyužívala dostatečné nebo dostatečně kvalitní izolační materiály. Teplo tak v drtivé většině uniká studeným obvodovým zdivem. Současně není zajištěn odvod vodních par a v kritických místech vzniká dokonalé prostředí pro rozvoj plísně nebo hub. Zateplení všechny tyto neduhy dokonale vyřeší. Moderní materiály kombinují žádané vlastnosti. Interiér neuzamknou do nepropustné vrstvy, ale přesně naopak. Vytvoří izolaci, která bude bránit úniku tepla a zároveň podpoří přirozenou cirkulaci vzduchu a zejména pak odvod vlhkosti ven.

Dům jako nový

Společně s izolační vrstvou se vytváří i nový vzhled domu. Váš dům může vypadat přesně podle původních plánů, jako dokonale nový. Využít však můžete i barvy a odstíny a dům zajímavě oživit. Můžete jej opticky zvětšit, projasnit, lépe začlenit do okolí.

Novou fasádou zvýšíte atraktivitu vzhledu vašeho domu a současně s ním zvyšujete i jeho tržní hodnotu. Každý dá na první pohled, ten je rozhodující. A pokud bude jednou někdo v budoucnu posuzovat hodnotu vašeho domu s jednotnou a upravenou fasádou, získáte jednoznačně náskok před konkurencí. A můžete si právem účtovat mnohem vyšší cenu.

Zateplení fasády prostě přináší výhody s trvalou přidanou hodnotou. Zjistěte podrobně, co přesně zateplení domu přináší a jaké jsou finanční nároky. Možná budete překvapeni s jak malou investicí se můžete posunout k mnohem pohodlnějšímu a úspornějšímu bydlení.