Kvalitně provedená střecha je základem. Nejen, že uchrání stavbu před spádovou vodou a vlhkostí, ale výrazně ovlivňuje tepelné klima v místnostech. Samozřejmě také přímo ovlivňuje i spotřebu energie na vytápění. Ploché střechy vyžadují mnohonásobně větší pečlivost v provedení a již v základu výběr kvalitní izolace. Na oplátku nabízí krásný estetický vzhled, dovolí plně využít přiléhající místnosti bez omezení skoseným podhledem, a navíc i možnost využít plochu střechy jako další užitný prostor.

Rekonstrukce plochých střech

Prvními signály pro rekonstrukci střechy jsou deformace pláště. Zejména u starších staveb nebyl k dispozici dříve natolik kvalitní materiál, některé izolační vrstvy se nahrazovaly a samozřejmě celé provedení podléhá dlouhodobému namáhání.

Špatně nebo nedostatečně provedená izolační vrstva nedokáže podpořit přirozenou cirkulaci vzduchu, dochází tak ke vzniku a rozvoji plísně. Úroveň bydlení snižují i estetické stopy ze zatékání spádové vody do omítek.

Dalším důsledkem je také nedostatečná izolace tepla. V zimních měsících bude velkou plochou střechy unikat množství tepla a náklady na vytápění porostou. V letních horkých měsících se budou prostory pod střechou přehřívat a špatně odvětrávat. Veškeré neduhy je přitom i u starých objektů možné relativně jednoduše řešit.

Správně provedená tepelná izolace musí být stále suchá, ze strany interiéru ji musí chránit parotěsná vrstva.

Investice do kvalitního bydlení i úspor ve vytápění

Nejste si jisti stavem střechy nebo se obáváte náročného projektu? Zbytečně, obraťte se na specializovanou firmu a aktuální stav konzultujte. Řemeslná firma může objektivně zhodnotit kvalitu původních materiálů i technický způsob provedení a navrhne vám optimální řešení. I při kompletní výměně střechy vás projekt nemusí stát hrozivé částky. Navíc každý problém má několik možných řešení. Moderní materiály a rekonstrukce ploché střechy prodlouží životnost domu, dodají mu upravený vzhled a hlavně, výhledově vám zajistí mnohem lepší životní podmínky. S kvalitní izolací ušetříte energie na vytápění, zbavíte se vysoké vlhkosti a zabráníte rozvoji i plísní nebo hub.