Obytný dům s plochou střechou využívá zásadní výhody ve větším prostoru. Ani v nejvyšší části objektu nebudete omezeni zkosenými podhledy, v místnosti se budete komfortně pohybovat a bez omezení můžete vybírat i vybavení a nábytek k rozestavění podél obvodových stěn. Plochou střechou navíc získáte ještě další prostor – v podobě venkovní terasy. Moderní materiály dovolují plně využít střechu jako plnohodnotnou terasu, kterou můžete doplnit nejen zahradním nábytkem, ale třeba i živou zelení. Na střeše můžete relaxovat, věšet prádlo nebo pěstovat bylinky.

Kvalitní izolace i provedení ušetří náklady

Ploché střechy představují také výrazně menší plochu, tedy při dobrém provedení zásadně snižují tepelné úniky. V zimní sezóně ušetří náklady na vytápění, v létě udrží komfortní klima. Jednodušší je i údržba okapového systému a odtoků.

Právě izolace je ale často kamenem úrazu u starších objektů. Střechy nebyly vždy prováděny kvalitními materiály. Odborná firma však může pomoc, a i ve starších objektech odstranit závady a zlepšit kvalitu bydlení. V rámci konzultace provede měření a kontrolu všech částí střechy a na základě zjištění doporučí reálné kroky. K úpravám postačí dílčí opravy, někdy je třeba zajistit kompletní rekonstrukci. Výběr materiálů i rozsah práce však firma vždy řídí s ohledem na vaše časové a finanční možnosti a s důrazem na zlepšení stavu.

Nevzdávejte se předčasně ani se nebojte náročné rekonstrukce. Oprava ploché střechy rapidně zlepší hospodárnost vytápění, zamezí šíření vlhkosti a plísně v bytě a přispěje celkově většímu pohodlí.