Ploché střechy mají své velké výhody, ale bohužel kladou také velké nároky na kvalitní technické řešení i výběr materiálů. Plochá střecha neomezuje prostor místností skoseným podhledem. Samotnou plochu střechy můžete upravit, osázet zelení, vytvořit místo pro sezení. Při nekvalitním nebo starším provedení však plochá střecha způsobí i dost vrásek a nepohodlí, v zimě jí bude unikat teplo a v létě naopak budou přilehlé interiéry kumulovat teplo a špatně odvětrávat. Své způsobí i špatná cirkulace vzduchu a neodváděná vlhkost.

Všímejte si varovných signálů

Nejste si jisti, v jakém stavu je vaše střecha? Nemusíte studovat odborné materiály, stačí si všímat dobře viditelných změn. První vážné změny odhalíte pohledem na plochu střechy. Projděte, zda neobjevíte známky koroze, a to nejen na plášti, ale i v klempířských prvcích. Všímejte si také zda se neobjevují vlhké skvrny v rozích místností nebo v částech přiléhajících ke střeše. Špatným signálem je počínající plíseň. Ve zhodnocení stavu střechy je také teplota v místnostech. Máte pocit, že v zimě nemůžete vytopit a utrácíte za energie příliš, nebo naopak, že se cítíte v létě v uzavřeném bytě nekomfortně?

Rekonstrukce ploché střechy

To vše jsou známky nefunkční nebo narušené izolace. Ideální posudek vám samozřejmě vypracuje specializovaná firma. Objektivně posoudí všechny změny a také zhodnotí použité materiály i provedení všech prvků. Na základě konzultace vám rovnou i doporučí možná řešení. Přiblíží vám rozsah oprav, finanční i časovou náročnost.

V každém případě, rekonstrukce ploché střechy vám vrátí pohodlí a prodlouží životnost celého objektu. Nebojte se závratných částek ani složité a dlouhodobé akce. Ekisys dokáže realizovat opravy střech v krátkém čase a s výsledkem, který vás v mnohém příjemně překvapí.