Nedejte na předsudky, které často zveličují problémy spojené s realizací ploché střechy. Současné postupy a moderní materiály naopak představují ploché střechy jako praktičtější a zajímavější variantu.

Plochá střecha na první pohled představuje lepší využití prostor. Interiér není omezený zkosenými podhledy, nejste limitování při průchodu prostorem ani výběrem vybavení a jeho ustavení po obvodu místnosti. Další nemalou výhodou je možnost rozšířit obytné prostory o estetickou venkovní část. Ploché střechy mohou posloužit jako místo k odpočinku, nebo i věšení prádla. Mohou perfektně zastoupit terasu, můžete ji vybavit zahradním nábytkem, nebo dokonce osadit zelení.

Velkou výhodou je také menší plocha střechy, která logicky vykazuje menší tepelné úniky. V zimě se sníží náklady na vytápění a kvalitní izolace pomůže udržet komfortní klima i v létě.

Při realizaci nové ploché střechy odborná firma navrhne účinnou izolaci a celistvý plášť kotví moderními prostředky. Nehrozí zatékání pláštěm, limitují se zeslabená místa a následně i údržba okapového systému a odvodů vody je pro budoucí nájemníky jednodušší.

Opravy nebo rekonstrukce ploché střechy je žádoucí zejména u starších objektů. Střecha může vykazovat po letech namáhání vady. Velkým problémem u starších typů je také nedostatečná nebo narušená izolace. Ta pak vede k možnému rozšíření vlhkosti a vzniku plísně, zvyšuje náklady na vytápění a v létě samozřejmě neodvádí teplo, které se kumuluje v interiéru. U ploché střechy by také neměla chybět speciální fólie, která brání prostupu vodních par.

Konzultace s odbornou firmou je užitečným krokem ať při rozhodování nad novým projektem nebo při zhodnocení reálného stavu u starších domů. Firma projde všechny konstrukční prvky a současně nabídne řešení, které zahrnuje drobné opravy nebo v případě potřeb i kompletní rekonstrukci. Veškeré postupy řídí s ohledem na aktuální stav, vaše finanční i časové možnosti a samozřejmě práci i výběr materiálu vede tak, aby výsledek plně vyhověl vašim nárokům a prodloužil životnost objektu.